טיולי אופנועים ושורשים למרוקו נובמבר 2019
בנובמבר הקרוב אנחנו יוצאים
אל תפספסו והצטרפו לחוויה מדהימה הזאת. 
שלום, חברים,
בנובמבר הקרוב אנחנו יוצאים לחוויה חדשה הרפתקנית שורשית ומדהימה למרוקו

יציאה - 01/11/2019 
 חזרה - 17/11/2019
 
למי שירצה יש אפשרות להתחיל את הטיול במלגה בתאריך 04/11/2019 
ולסיים במלגה בתאריך ה 15/11/2019 בלילה. פרטים מדויקים נא לפנות בפרטי. 

מפת הטיול

נתחיל במדריד למלגה בספרד ונסיים לאחר 18 ימים במדריד.
נעבור בשתי מעבורות והרבה מאוד אדרנלין.
מסלול הטיול ברובו הוא על כבישים סלולים, אין צורך להיות בעל ניסיון ברכיבה בשטח  OFF-ROAD, אבל זה לא טיול למתחילים שאין להם ניסיון ברכיבה, מכיוון שהקבוצה בעיקרה תנהג בקצב טוב ונורמלי לכל אורך הטיול ויתכן שנצטרך בדרך גם לחצות פה ושם איזה נהר שיגיע עד ל שליש מהגלגליים של האופנוע.
לאלה שירצו לעשות את הדרך קלה יותר יוכלו להתלוות עם המדריך השני שייקח אתכם בדרכים אלטרנטיביות בלי שום בעיות.

ימי טיול האופנועים

יום שישי 01 בנובמבר  נצא מנתב"ג  לכיוון מדריד  
המראה ב- 03:00 בטיסת אל על נחיתה
צפויה  ב 08:00 התארגנות יציאה למלון.  
יום שישי 01 בנובמבר ננחת במדריד ומשם למלון שם נשאיר את המזוודות ומיד נצא ממדריד לכיוון טולדו נבקר בעיר טולדו בשלושת הרובעים (הנוצרי,המוסלמי והיהודי) כמו כן נבקר בבית הכנסת טרנזיטו הידוע מתקופת אינקוויזיציה לאחר מכן נעלה לתצפית על העיר טולדו אחר הצהריים נחזור למדריד לחנות (סופרמרקט לאביזרי אופנועים במחירי מציאה) חזרה למלון לשינת לילה.
יום שבת 02 בנובמבר  ארוחת בוקר במלון משם נצא לצפון מדריד לעמק הנופלים וארמון הקבורה של מלכי ספרד סן לורנסו דה אסקוריאל , ארוחת צהריים חזרה למדריד ובשעה 16:00 נאסוף את האופנועים וניסע למלון
יום ראשון 03 בנובמבר
 
נצא ממדריד לכיוון קורדובה  410 ק"מ, 5:30 שעות רכיבה לקורדובה ארוחות ערב במלון לינת לילה.
יום שני 04 בנובמבר  נצא מהמלון לביקור בעיר העתיקה ,בית הכנסת היהודי, פסל הרמב"ם, המסגד העתיק והמבצר של המלכים (פרננדו ואיזבל קתולים שחתמו על צו הגירוש בשנת 1492) 
ונמשיך לכיוון גיבלרטר לינת לילה במלון (במידה והזמן יתאשר נבקר בגיבלרטר) .
יום שלישי 05 בנובמבר  נצא מגיבלרטר לכיוון טריפה שם ניקח את המעבורת לטנג'יר (TANGER) סידורי מכס ונמשיך לעיר הכחולה האוקסן   – XAUEN
299 ק"מ 4:44 שעות רכיבה –  ניסע לעיר הנמל בספרד שם ניקח את האונייה לכיוון טנג'יר מרוקו, ומשם נרכב לאורך חוף הים עד שנגיע לעיר יפה ומקסימה שרוב הבתים בעיר מצופים בחרסינה כחולה (העיר הכחולה) ושם נבלה את הלילה במלון רייאד (ארמון רייאד לשעבר) המלון ממוקם בלב העיר.
יום רביעי 06 בנובמבר
נצא מ – XAUEN   כ- 210 ק"מ ב 5:10 שעות רכיבה.
נעבור במחוז של FEZ פאז ונגיע לעיר מקנס (MEKNAS) ויהיה לנו את כל אחר הצהריים לבקר "אל מלח" העיר העתיקה שוק הלילה המפורסם.
יום חמישי 07 לנובמבר  
נצא מקנס (MEKNAS) לכוון  מרזוגה (MERZOUGA) עיר שנמצאת בסהרה 460 ק"מ  –  7:15  שעות נרכב.
נעבור דרך עמקים מרובים בצמחיה יפה. נבקר ביער של  CEDROS שם ניראה את הקופים של BERNERIA ולאחר מיכן נגיע לישון במלון טיפוסי ומחיוד במינו של סהרה. שם נהיה שתי לילות.


יום שישי 08 לנובמבר
יום חופשי בסהרה לטיולי טרקטורונים, באגי, (כלול במחיר כל באגי לזוג לשעה) ברכת שחייה וגמלים לשקיעה. 
בערב נעשה קידוש ומסיבה עם להקה מקומית ברברית עם אוכל טיפוסי של המקומיים. (ארוחת ערב עם קידוש שבת יין ובירות ואולי כבש עשוי בתוך טבון של חול) 

יום שבת 09 לנובמבר   נצא מ MERZOUGA  לכיוון באולמן דאדס (BAULMAUNE  DADES) 
 כ - 356 ק"מ, 6:15  שעות רכיבה. בדרך נעבור בגרונות (GARGANTAS) (קניונים מדהימים) נעלה ונרד בכבישים מפותלים ונעבור בנהרות עם מים. (במידה ונגיע בשעות סבירות נעלה לפס המיוחד במינו במרוקו) ואם הזמן לא יאפשר לנו למחרת בבוקר נצא מי שירצה מוקדם בבוקר ונעלה לפס ונחזור חזרה למלון בשעה 09:30 בערך ומצא לדרך לכוון מרקש. 
יום ראשון 10 לנובמנר  נצא באולמן דאדס (BAULMUNE DADES) לכיוון מרקש.
356 ק"מ 6:15  שעות רכיבה.

בדרך נעבור בעיר הסרטים שם צילמו את הסרט "אינדיאנה ג'ונס" ועוד סרטים יפים וטובים. נעצור בעיר לקפה והפסקה ומשם נמשיך לכוון עיר מיוחדת ביופייה שהיא כמו עיר בהרי באלפים של שוויץ, משם נמשיך למלון במרקש. שם נהיה שלוש לילות.


יום שני  11  לנובמבר  
יום מנוחה בעיר מרקש (MARRAKESH)  יום שלם של ביקור בעיר ובשוק המפורסם של העיר. (מי שיהיה מעוניין נצא לרכיבה לעיר ספי אשר נמצאת לחוף ים האוקיינוס האטלנטי במרחק של 152 קילומטר. נבקר בנמל ובצוקים של העיר ונמשיך לאורך חוף הים לכוון דרום עד לעיר סואררה כ - 125 קילומטר נגיע לנמל הדייגים שם מי שירצה נשב לארוחת צהריים של דגים, לאחר מיכן נחזור למלון במקרש מרחק של 185 קילומטר. נגיע למלון לארוחת ערב בשעה 18:00 בערך. למחורת יום חופשי לסיורים בעיר ומנוחה.
יום שלישי 12  לנובמבר  
יום מנוחה בעיר מרקש (MARRAKESH)  מי שירצה יצא לביקור בשווקים קניות ביקורים בבתי כנסת העתיקים ובתי הקברות של היהודים. יום חופשי לכולם.
יום רביעי   13  לנובמבר   
נצא מ מרקש (MARRAKESH) לכוון העיר "אלפורואר"  (AFOURER) אשר נמצאת כ - 250 קילומטר רכיבה של 7:00 שעות. בדרך נעצור במפלים המרהיבים של DOUZOUD שם נהיה כשעתיים ונמשיך משם לסכר ואגם מלכותי הדהים, נעבור בדרך מיוחדת עם פיתולים עליות וירידות ,משם נמשיך לפס (אחד היפים שקיים במרוקו) משם נרד בדרך מפותלת לכוון המלון אשר נימצא בתוך גנים מרהיבים.

יום חמישי 14 לנובמבר  
נצא מ "אפורואר" (AFOURER)  לכיוון פאז (FEZ) 
324  ק"מ 7:10  שעות רכיבה.
בדרך נעצור בכמה מקומות יפים ומדהימים כמו העיר של "לואי דפונס" ובערב נגיע למלון בעיר פאז,
לאחר התארגנות קצרה צא לטיול מאורגן עם מדריך מקומי לסיור ב - "אלמלח"  "הרובע היהודי"  "מפעל לעיבוד עורות" בשיטות מאוד עתיקות "שוק הנחושת"  "ושוק הבשמים" ועוד תצפית על העיר, שנסיים בשעות הערב נחזור למלון  לארוחת ערב. 
יום שישי 15 לנובמבר
לאחר ארוחת הבוקר נצא לכוון העיר "טנג'יר" העיר אשר היגענו במעבורת, 
שם ניקח את המעבורת ונחזור לספרד לעיר הנמל "טריפה" לאחר בידוק דרכונים ומכס נסע לכוון לעיר מלגה נגיע בשעה 21:00 למלון לינת לילה כי מחר מחכה לנו יום רכיבה ארוך ומדהים לשמורת הטבע "קזורלה" CAZORLA.
 
יום שבת 16 לנובמבר. 
בבוקר נצא מהמלון במלגה מוקדם בבוקר בשעה 07:00 ונצא לכיוון שמורת הטבע "סיירה דה קסורלה"  405 ק"מ,  6:15  שעות רכיבה.
בדרך נעבור ליד העיר גרנדה אשר נימצאת בהרי השלג (SIERRA NEVADA) בגובה של כ 3.200 מטר מעל פני הים ומשם נמשיך עד למלון בדרך מפותלת עליות וירידות פסים מרהיבים עד למלון. ארוחת ערב חגיגית סיכום הטיול לפני שאנחנו יוצאים למחרת למדריד. 
יום ראשון  17 לנובמבר 
נצא מהמלון בשמורת הטבע "קסורלה" (CAZORLA) לכיוון מדריד 445 ק"מ 7:30  שעות רכיבה.
נחזור למדריד בדרך שונה מזו שבאנו ממדריד בדרך למרוקו בתחילת הטיול. נעבור בדרך של דון קישוט, נבקר בתחנות הרוח ליד העיר אלקסר דה סאן חואן ונגיע למדריד בשעות אחר הצהריים המאוחרות. נחזיר אופנועים במדריד ולאחר מכן נצא לשדה התעופה חזרה לישראל בטיסת לילה לישראל. טיול מהנה לכולם.
מסלול הטיול עשוי להשתנות בעקבות אילוצים  
Facebook